تبلیغات
Ž - مطالب مهر 1396


درباره وبلاگ:

آرشیو:

آخرین پستها :

پیوندها:

نویسندگان:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

ردیابی اهداف زمینی از فراز ابرها

نوشته شده توسط:نویسنده Ž
چهارشنبه 12 مهر 1396-04:25 ب.ظ


وب سایت سایبربان – مرتضی خاک پور: سازمان دارپا نوعی سامانه‌ی راداری جدید تولید کرده است که به هواپیماهای نظامی اجازه می‌دهد از بالای ابرها، اقدام به تصویربرداری از اهداف روی زمین بکنند.

ردیابی اهداف زمینی از فراز ابرها

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ هوای ابری، گرد و غبار و دیگر شرایط مشابهی که دید را محدود می‌کنند، باعث می‌شوند ارائه‌ی پشتیبانی هوایی برای نیروی زمینی با چالش مواجه شود. سامانه‌های سلاح‌های هوابردی که از حسگرهای «الکترونوری/اینفرارد» (EO/IR1) فعلی بهره می‌برند، توانایی مشاهده‌ی محیط از بالای ابرها را در زمان انجام عملیات ندارند. به علاوه فناوری رادارهای سار2 (SAR) نیز نمی‌توانند تصاویری با کیفیت بالا ارائه داده یا اهداف را در روزهای ابری ردیابی بکنند.

سازمان دارپا برای رفع مسئله‌ی بالا از سال 2013 پروژه‌ای به نام «ویزار3» (ViSAR) را آغاز کرد. پژوهشگران این سازمان در قالب ویزار حسگری با بسامد فرکانسی بسیار بالا (Extremely High Frequency) ایجاد می‌کنند که می‌تواند با همان دقت تصویربرداری نمونه‌های الکترونوری/اینفرارد در هوای صاف، به جمع‌آوری اطلاعات در هوای ابری بپردازد.

هدف ویزار، تولید حسگری با توانایی ارائه‌ی محتوا با کیفیت بسیار بالا، برای مشاهده‌ی حرکت اهداف زمینی، در تمام شرایط آب و هوایی است. به علاوه این دستاورد باید از قابلیت حمل برخوردار بوده و بتوان آن را روی طیف گسترده‌ای از تجهیزات هوایی به کار برد.

با توجه به جدیدترین اطلاعات منتشر گشته، دارپا به تازگی حسگر یاد شده را با موفقیت آزمایش کرده و توانسته است ویدئویی را به صورت زنده و از بالای ابرها تهیه بکند.

بروس والاس (Bruce Wallace)، مدیر برنامه‌ی دفتر فناوری‌های راهبردی دارپا گفت: «آزمایش حسگر ویزار نقطه عطفی را در اهداف ما به نمایش گذاشته و نشان داد ما می‌توانیم حتی از میان ابرها یا بالای آن به ردیابی اهداف زمینی بپردازیم. حسگر الکترونوری/اینفرارد در شرایط ابری دید را به شدت محدود می‌کند؛ اما این فناوری جدید امکان به ردیابی هرگونه هدفی روی زمین ادامه می‌دهد.»

والاس اشاره کرد هم‌اینک نیز سامانه‌های مشابهی که امکان مشاهده‌ی زمین از بالای ابرها یا حتی فضا را فراهم می‌کنند برای کاربردهایی دیگر وجود دارند؛ اما هیچ‌یک از آن‌ها از سار بهره نمی‌برند. حسگر سار می‌تواند در نمونه‌های الکترونوری/اینفرارد قرارگرفته و نرخ بروزرسانی تصویر مناسبی را برای ردیابی اهداف زمینی ارائه بدهند.

حسگرهای ویزار در زمان آزمایش روی هواپیمای «DC-3» قرار گرفت. این هواپیما در ارتفاعات پایین و متوسط پرواز کرده و به محققان اجازه داد تا داده‌های جمع‌آوری شده را با نمونه‌های فعلی مقایسه کنند.

هدف فاز بعدی برنامه‌ی ویزار یکپارچه کردن این حسگر در جنگنده‌هایی است که دارای یک سامانه‌ی مدیریت مبارزه کامل بوده، می‌توانند به صورت زمان واقعی با هدف درگیر بشوند.

____________________________

  1. electro-optic and infrared
  2. سار (synthetic aperture radar) نوعی رادار است که اطلاعات را دریافت کرده و تصویری دوبعدی یا سه‌بعدی از محیط ایجاد می‌کند.
  3. Video Synthetic Aperture Radarلینک منبع

مطلب ردیابی اهداف زمینی از فراز ابرها در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :ردیابی اهداف زمینی از فراز ابرها
http://mofidestan.ir/%d8%b1%d8%af%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%a7%d9%87%d8%af%d8%a7%d9%81-%d8%b2%d9%85%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%d8%a8%d8%b1%d9%87%d8%a7/

نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:- -

با مسیر تور دو فرانس آشنا شوید

نوشته شده توسط:نویسنده Ž
پنجشنبه 6 مهر 1396-08:59 ق.ظ


برترین ها – ترجمه از حمید پاشایی: مسابقه تور دو فرانس معتبرترین مسابقات دوچرخه سواری در دنیاست که هر سال تابستان برگزار می شود. تابستان امسال هم این مسابقات از تاریخ 1 جولای از شهر دوسلدورف آغاز شد.

به مدت سه هفته، رکاب زنان برتر جهان مرحله به مرحله با هم رقابت و در سه کشور آلمان، بلژیک و فرانسه رکاب زنی می کنند. ورزشکاری که اولین نفر از خط پایان در پاریس عبور کند به عنوان قهرمان معرفی می شود، ولی کسانی که پشت سر او از خط پایان عبور کنند حداقل می توانند افتخار کنند که در این مسابقات مهم شرکت کردند.

با مسیر تور دو فرانس آشنا شوید

مسابقه تور دو فرانس تنها برای دوچرخه سواران حرفه برگزار می شود، ولی این بدان معنی نیست که شما نمی توانید خودتان طعم عبور از مسیر آن را حس کنید. شما می توانید مسیر دوچرخه سواری تور دو فرانس را با دوچرخه رکاب بزنید. در اینجا، به شما می گوییم که مسیر این مسابقات چگونه است.

دوسلدورف


اولین مرحله از مسابقات امسال تور دو فرانس در شهر آلملنی دوسلدورف شروع شد و به پایان رسید. این مرحله، مسیر 13 کیلومتری تایم تریل همواری در خیابان های شهر، و اغلب در حاشیه رود راین است. شما می توانید مسیر مشابهی را در تور دوچرخه سواری هدایت شده ای در شهر طی کنید، یا اینکه خودتان در طول شهر دوچرخه سواری کنید. به خصوص پارک ها و گردشگاه های درختکاری شده در کنار رودخانه بسیار زیبا هستند، و دوچرخه سواری در این مسیر می تواند تفریح آرامش بخشی برایتان باشد.

با مسیر تور دو فرانس آشنا شوید

لیژ


مرحله دوم تور دو فرانس مسافتی طولانی است: 203 کیلومتر از دوسلدورف در طول مرز به سمت شهر لیژ در بلژیک. دو سربالایی کوتاه در طول راه وجود دارد، و در هنگام دوچرخه سواری مناظر طبعی زیبای زیادی از حومه شهر در غرب آلمان را مشاهده خواهید کرد.

با این که این بخش از مسیر خیلی دشوار نیست، با این حال ساعت های زیادی را روی زین دوچرخه سپری خواهید کرد. مهم است که شورت ورزشی و جوراب مناسبی را بپوشید تا جلوی اذیت شدن پاهایتان را بگیرید. وقتی به لیژ می رسید، فریب ظاهر صنعتی در نگاه اول را نخورید. از پلکان مونتاگن ده بورن بالا روید تا چشم اندازی زیبا از شهر را مشاهده کنید.

تروا


دوچرخه سواری در شهر تروا فرانسه جذابیت زیادی دارد، و مرحله هفتم از تور دو فرانس 213 کیلومتر از تاکستان های بورگونی از تروا به سمت نویی سن ژرژ عبور می کند. با سوسیس های آندویت، پنیر شاورس و دیگر خوراکی های معروف این منطقه، می توانید انرژی خود را در سطح بالا حفظ کنید.

برژراک


شرکت کنندگان در تور دو فرانس یک روز در شهر دوردوین استراحت می کنند و بعد مرحله 10 را به مسافت 178 کیلومتر از پریگو به سمت برژراک آغاز می کنند. مسیر مسابقه در اینجا تپه های زیادی دارد، ولی جذابیت های زیادی نیز انتظار بازدیدکنندگان را می کشد: نقاشی های غار معروف لاسکو، ترافل و جگر چرب به عنوان میوه و غذا، و همچنین جاذبه های شهر برژراک.

شهر قدیمی برژراک طوری به نظر می رسد که گویی مخصوص توریسم ساخته شده است. خانه های چوبی شبیه به قرون وسطا می مانند، بازارهایی سرزنده در میادین شهر وجود دارد، و شما می توانید در حاشیه رود دوردوین به سمت اسکله تاریخی آن قدم بزنید.

با مسیر تور دو فرانس آشنا شوید

ردز


زمانی که به مرحله چهاردهم (182 کیلومتر) رسیده باشید، لازم است که سطح بازی خود را بالا ببرید. تپه ها ممکن است بسیار خوش عکس به نظر برسند، ولی همانطور که ارتفاع آن ها زیادتر و زیادتر می شود، پاهای شما نیز شروع به سوختن می کند.

خدا را شکر کنید که که شما دوچرخه سواری مدرن و سبک وزن هستید. اولین باری که دوچرخه سواران بریتانیایی در تور دو فرانس رقابت کردند در سال 1955 بود، و تجهیزات و لباس های آن ها بسیار متفاوت از زمان حاضر بود.

وقتی در پایان مرحله به ردز برسید، بدون شک خسته خواهید بود. وقتی که انرژی خود را بازیافتید، زمانی را به تماشای مناظر جذاب اختصاص دهید. کلیسای ردز شاهکاری از معماری گوتیک است، تور راهپیمایی بسیار خوبی در شهر قدیمی وجود دارد، و پارک محلی آن به اسم Domaine de Combelles مساحت 300 هکتار را پوشش می دهد.

سلون دو پروانس


طولانی ترین مسیر تور، مرحله 19، از مزارع اسطوخودوس و بیشه های زیتون شهر پروانس عبور می کند. شاید این منطقه بسیار زیبا به نظر برسد، ولی خستگی بیش از اندازه ای را برای پاها به خصوص در اولین بخش روز به دنبال دارد. حتی حرفه ای ها هم به سختی می توانند مسافت 223 کیلومتری را زیر 17 ساعت طی کنند.

شما در این منطقه می توانید از قلعه ساخته شده در قرن دوازدهم میلادی و مقبره نوستراداموس بازدید کنید.

پاریس


همه راجع به لباس زرد تور دو فرانس شنیده اند، و در روز پایانی مسابقه، این چیزی است که در ذهن همه قرار دارد. به طور کلی پوشیدن این رنگ لباس برای دوچرخه سواران چندان جذاب نیست، ولی اگر می خواهید در هنگام دوچرخه سواری احساس یک قهرمان و برنده را داشته باشید، سعی کنید هر طور شده لباسی به رنگ زرد قناری به تن کنید.

با مسیر تور دو فرانس آشنا شوید

بیست و یکمین و آخرین مرحله تور دو فرانس از مونژورون به سمت پاریس تا شانزلیزه طی می شود. این مسیری 103 کیلومتری است و وقتی جاده ها برای مسابقه خالی می شوند، به عنوان مسابقه سرعت قلمداد می شود. ولی اگر شما در ترافیک پاریس رقابت کنید، سرعتتان بدون شک کاهش چشمگیری پیدا می کند.

در پاریس هیجان مسابقه به اوج می رسد، و به عنوان تماشاگر شما بهترین زاویه دید را پیدا خواهید کرد. اگر خودتان تمام یا حتی بخشی از این مسیر را دوچرخه سواری کرده باشد و به مسیر پایانی در شانزلیزه برسید، احساسی فوق العاده پیدا خواهید کرد.لینک منبع

مطلب با مسیر تور دو فرانس آشنا شوید در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :با مسیر تور دو فرانس آشنا شوید
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%b3%db%8c%d8%b1-%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d8%af%d9%88-%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%b3-%d8%a2%d8%b4%d9%86%d8%a7-%d8%b4%d9%88%db%8c%d8%af/

نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:- -